Facebook nariadil Nemecko zbierať a miešať menej dát

Rozhodnutie:
Rôzne služby Facebooku – vrátane služieb WhatsApp a Instagram – môžu naďalej zhromažďovať údaje, ale nemôžu skombinovať informácie s hlavným používateľským účtom, pokiaľ ich člen nestanoví svoj súhlas
zhromažďovanie údajov z webových stránok tretích strán a ich priradenie k účtu používateľa Facebook je rovnako povolené len vtedy, ak daný člen dal firme povolenie

média

Dozorný úradník dodal, že "povinné označenie na krabici" na súhlas so všetkými podmienkami spoločnosti nie je dostatočným základom pre "také intenzívne spracovanie údajov".
Rozhodnutie sa vzťahuje iba na činnosť spoločnosti v Nemecku, ale pravdepodobne ovplyvní aj iné regulačné orgány.
Spoločnosť tvrdí, že federálny kartelový úrad prekročil ochrannú známku tým, že presadzuje záležitosť týkajúcu sa ochrany osobných údajov, o ktorej hovorí, že Facebook patrí do pôsobnosti iného regulátora.

Má jeden mesiac na napadnutie rozsudku skôr, ako sa stane právoplatným.
Ak sa objednávka potvrdí, spoločnosť musí vyvinúť technické riešenia, ktoré zabezpečia splnenie objednávky do štyroch mesiacov. Ak to odmietne, mohlo by byť teoreticky uložené pokuty až do výšky 10% ročných príjmov.

siciální sítě

Zdieľanie údajov
Ospravedlnenie FCO v prípade je to, že verí, že spoločnosť zneužila svoje dominantné postavenie na trhu, aby získala údaje.
Rozhodnutie by mohlo ovplyvniť používanie tlačidiel Páči sa mi a zdieľať na externých stránkach, čo umožňuje spoločnosti sledovať adresu internetového protokolu (IP) každého návštevníka, názov a verziu webového prehliadača a ďalšie podrobnosti, ktoré je možné použiť na ich identifikáciu. To platí aj vtedy, keď používatelia nikdy nekliknú na tlačidlá.
Podobne prihlasovacie meno, ktoré umožňuje používateľom vyhnúť sa potrebe zadávať jedinečné používateľské meno a heslo pre každú službu, zdieľa podobné informácie o identifikácii zariadenia.

Facebook nariadil Nemecko zbierať a miešať menej dát
4.2 (83.33%)12