Výmena kryptomien, ktorá stratila 135 miliónov dolárov

V roku 2014 sa jedna z najväčších svetových šifrovacích výmenných kurzov – MtGox – neočakávane zastavila po tom, čo stratila 850 000 Bitcoinov ocenených v tom čase v takmer 0,4 mld.
 
Jej roztrieštenosť potláčala investorov na nestálom rozvíjajúcom sa trhu – ale kalamita v spoločnosti v Tokiu priniesla obľubu pre novú kanadskú online šifrovú výmenu informácií.

bitcoin
 
"Ľudia majú radi skutočnosť, že sa nachádzame v Kanade a vieme, kde sa nachádzajú ich peniaze," uviedol vtedajší zakladateľ spoločnosti Quadriga CX Gerald Cotten.
 
Asi o päť rokov neskôr, v dôsledku náhlej a predčasnej smrti Cottenových tisícok zákazníkov sa chystali získať informácie o svojich chýbajúcich finančných prostriedkoch.
 
"Nevieme, či budeme mať peniaze späť," povedal Tong Zou, ktorý hovorí, že dlhuje za 560 000 dolárov – jeho životné úspory – povedal BBC.
 
Tento mesiac získala spoločnosť Quadriga, ktorá sa stala najväčšou kanadskou výmenou šifrovacích kariet, dočasnú ochranu pred konkurzom na kanadskom súde.
 
Firma uviedla, že strávila celé týždne od Cottenovej smrti, keď sa zúfalo snažila "nájsť a zabezpečiť naše veľmi významné kryptopredajné rezervy".
 
V súdnych spisoch spoločnosť Quadriga tvrdí, že dlhuje až 115 000 používateľov v odhadovanej cene 250 miliónov USD – približne 70 miliónov dolárov v tvrdej mene a medzi C 180 miliónov USD a kryptografickou mierou 190 miliónov USD na základe aktuálnych trhových sadzieb.

kryptoměna
 
Verí – hoci to nie je isté -, že väčšina týchto miliónov v rezervných fondoch bola uzatvorená spoločnosťou Cotten v chladiarenskom sklade, čo je offline ochrana pred hackovaním a krádežou.
 
Bernie Doyle, generálny riaditeľ spoločnosti Refine Labs a vedúci kapitoly Toronto z vládnej blokovej asociácie, nazýva, čo sa v spoločnosti Quadriga stalo "seizmickou udalosťou" v tomto odvetví.
 
Svet digitálnej meny má malý regulačný dohľad a históriu volatilných cien, hackerských hrozieb a minimálnej ochrany spotrebiteľa.
 
Pán Doyle hovorí, že to len pridáva k "zašmerenej histórii" začínajúceho sektora.
 
Ale on hovorí, že "je to naozaj nešťastné, že ekosystém prináša hit" uprostred problémov jednej firmy.
 
Spoločnosť Quadriga nemala žiadne úrady, žiadnych zamestnancov a žiadne bankové účty. Bola to v podstate jedna-mužská kapela spustená úplne od Cottena, kde sa on a jeho laptop stali, čo bolo zvyčajne jeho doma v Fall River, Nova Scotia.
 
Na spracovanie niektorých dodatočných prác, vrátane spracovania platieb, použili niektorých tretích dodávateľov.

Výmena kryptomien, ktorá stratila 135 miliónov dolárov
4.3 (86.67%)12